Svet-Stranek.cz
Emiliana

Italská rádia:

Italská rádia

Italská rádia k poslechu on-line
Existuje nespočet italských rozhlasových stanic, které můžete poslouchat on-line a tím se učit nebo procvičovat jazyk.
 
Nemá cenu tu vypisovat všechny, ani by to nebylo možné, proto uvedu konkrétně pár rádií, které osobně myslím, že má cenu poslouchat. Ostatní můžete pak najít na servrech tomu věnovaných.
 
Mým prvním rádiem, které jsem poslouchala ještě v době, kdy jsem žila v Čechách, bylo Radio Italia. Tahle rozhlasová stanice je zaměřená na současnou i starší populární hudbu, především italskou, ale poměrně málo na mluvené slovo. Nicméně slyšíte reklamy, krátké projevy komentátorů, tedy to, čemu rozumí zakrátko i začátečník.
Internetové stránky jsou: www.radioitalia.it., nebo taky http://www.radioitalia.it/index.php.
 
Rádiem k poslechu mluveného slova je ideální síť stanic RAI, neboli státní rozhlasové společnosti, srovnatelné s Českým rozhlasem. Stanice jsou např. Rai Radio 1, Rai Radio 2 nebo Rai Radio 3. Internetové stránky, na kterých jsou odkazy jak na televizní vysílání, tak na rozhlasové stanice, i k poslechu on-line, jsou http://www.rai.it/.
 
Dalším rádiem, tentokrát zaměřeným na ekonomiku, hospodářství, dopravní informace, burzu apod. je rozhlasová stanice Radio 24 Il Sole 24 Ore.
Internetové stránky jsou http://www.radio24.ilsole24ore.com/. Hlavní programy:
Nove in punto - každý den od 9:00 do 10:00, novinky z pohledu Oscara Giannino s možností pro posluchače zapojit se do vysílání
La Zanzara - od pondělí do pátku v 18:30 , pohled na aktuální problematiky, v diskusi nekompromisního Giuseppe Cruciani s jeho hosty ve studiu i na telefonu
Focus economia - od pondělí do pátku v 17:00, ekonomické zpravodajství , čísla, analýzy
24 Mattino - od pondělí do pátku v 7:15 a 8:15, diskuse s posluchači na dané téma, na které straně stojí oni
 
Stránky, na kterých najdete spoustu dalších rádií k poslechu: